Krok 12 – eliminujemy toksyny środowiskowe

Każdy kontakt z toksyną jest obciążeniem dla organizmu. Dla wrażliwych organizmów dzieci z autyzmem jest to obciążenie wyjątkowo trudne do zniesienia. Eliminacja toksyn środowiskowych dotyczy:

 – pożywienia, w którym mogą znajdować się:

 – ekscytotoksyny – naukowcy dowiedli, że te substancje niszczą neurony w mózgach dzieci, nastolatków i dorosłych, wpływają na rozwój układu nerwowego. Łożysko nie stanowi wystarczającej bariery dla ekscytotoksyn, a zatem bardzo ważne jest aby unikały ich również kobiety w ciąży. Do ekscytotoksyn należy glutaminian sodu, aspartam i inne sztuczne słodziki, cysteina, kwas cysteinowy. Aspartam jest odpowiedzialny za ponad 75% negatywnych reakcji na środki spożywcze zgłoszone do amerykańskiego FDA. Może powodować nawet zgon. Do częstych reakcji należą bóle głowy, drgawki, mdłości, przybieranie na wadze, wysypki, depresja, zmęczenie, zaburzenia krążenia, bezsenność, problemy ze wzrokiem i słuchem, trudności w oddychaniu, bełkotliwa mowa, utrata pamięci, bóle stawów.

– pestycydy

– aluminium – badania udowodniły, że aluminium z opakowań przechodzi do pożywienia

– rtęć w rybach i owocach morza

– arszenik – może znajdować się w kurczakach, ryżu i mleku ryżowym, stanowi też często składnik pestycydów

– azotany – znajdują się w wędlinach i piklach, jak również w sztucznych nawozach. Nalezy bezwzględnie ich unikać, gdyż azotany są trudne do detoksykacji. Nadmiar tlenku azotu w organizmie powoduje stres oksydacyjny. Udowodniono związek pomiędzy ekspozycją na azotany w pożywieniu a chorobą Alzheimera, Parkinsona i cukrzycą

– środki konserwujące

– siarczany – używane w procesie produkcji pożywienia w celu zapobieżenia jego fermentacji, brązowienia. Zawierają je np rodzynki, konserwowane warzywa, butelkowany sok z winogron czy cytryny, dżemy z pektynami, wino, melasa, niektóre leki

– barwniki – niektóre z nich powodują u dzieci nadpobudliwość

– wody, w której może znajdować się ołów i arszenik

– kosmetyków, leków i środków higieny osobistej, w których może znajdować się:

– acetaminofen – znajduje się w paracetamolu i jego pochodnych, zamyka drogi detoksykacyjne wątroby, powodując że organizm nie może pozbyć się metali ciężkich i toksyn. Lepszą alternatywą jest ibuprofen

– aluminium – w antyperspirantach, pastach do zębów

– fluor, który jest silną neurotoksyną

kremy z filtrami UV, w których należy uważać na Oxybenzone (Benzophenone-3), Micronized Titanium Dioxide, Nano Titanium Dioxide, Nano Zinc Oxide.

– inne kosmetyki, zawierające następujące składniki: Butyl acetate, Butylated hydroxytoluene,  Cocamide DEA/ lauramide DEA, Diazolidinyl urea, Ethyl acetate, Formaldehyde, Parabens (methyl, ethyl, propyl and butyl), Coal tar, Oxybenzone (Benzophenone-3), Micronized Titanium Dioxide, Nano Titanium Dioxide, Nano Zinc Oxide, Petrolatum, Phthalates, Propylene glycol, Sodium laureth/ sodium laurel sulfate, Talc, Toluene, Triethanolaminehydroquinone; ethylene dioxide; 1,4-dioxane; fluoride; formaldehyde; nitrosamines; PAHs; acrylamide; oxybenone, aluminum i składniki oznaczone “PEG,” “xynol”, “oleth”  i”ceteareth”

 – artykułów gospodarstwa domowego, tj.:

 – płynów do czyszczenia, detergentów

– garnków i patelni z teflonu i aluminium

– plastikowych pojemników, mogących zawierać toksyny – styren i Bisphenol A

– żarówek energooszczędnych, termometrów, żarówek fluorescencyjnych zawierających rtęć

– należy w tego typu artykułach unikać: Chlorinated phenols (płyny do WC), Diethylene glycol (płyny do szyb), Phenols (środki dezynfekujące), Nonylphenol ethoxylate (środki do prania), Formaldehyde (dezodoranty, spraye),
Petroleum solvents (płyny do podłóg), Perchloroethylene (usuwanie plam), Butyl cellosolve (płyny ogólnego zastosowania), PFC (Perfluorinated compounds) oraz PFOA (Perfluorooctanoic acid) w teflonie, materiałach odpornych na plamy, popcornie, Polybrominated diphenyl ethers (PBDEs) w tkaninach ognioodpornych, plastikach, monitorach.

Bardzo silną toksyną jest też pleśń, która może odpowiadać za wiele przewlekłych chorób i alergii.

W sklepach z żywnością ekologiczną jest aktualnie duży wybór ekologicznych środków czystości oraz naczyń ze stali czy gliny.

Oto wątek z forum dzieci.org.pl dotyczący tego tematu.

donna31


Krok 1 – jak uzyskać diagnozę zaburzeń mojego dziecka
Krok 2 – skąd i w jakim celu uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności
Krok 3 – jak uzyskać orzeczenie o kształceniu specjalnym i orzeczenie o wczesnym wspomaganiu rozwoju
Krok 4 – możliwości dodatkowych pieniędzy na leczenie i terapię
Krok 5 – diagnoza zaburzeń integracji sensorycznej
Krok 6 – porządkujemy kwestię terapii
Krok 7 – jak zapewnić sobie niezbędne wsparcie i jak dotrzeć do informacji
Krok 8 – rozpoczynamy leczenie biomedyczne
Krok 9 – wprowadzamy dietę
Krok 10 – uzyskanie pomocy lekarza
Krok 11 – porządkujemy układ pokarmowy
Krok 12 – eliminujemy toksyny środowiskowe
Krok 13 – podstawowa i uzupełniająca suplementacja
Krok 14 i najważniejszy – chelatacja
Krok 15 – terapia w komorach tlenowych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *